Lihtne põhja vahetada, ei pea korpust  kõrvale tõstma, piisab otste kergitamisest. Häirib ka peret vähem, mugav üksi toimetada, pole vahet palju kaalub korpus või korpused.
Saadaval kõikidele korpustarudele. Tarualusel peab olema mõlemal pool põhja ruumi mõni cm kuhu rakist toetada. Ehk siis alus peab olema laiem tarupõhjast.
Saadaval 3 erinevat laiust, 38cm 8 raamisele tarule, 44cm 10 raamistele, 53cm  penoplastist laiematele põhjadele.
Komplektis 2 tk.

Lepagraanuli kasutamine suitsikus.

Allpool videotes on mesinik Aimar Lauge, filmid teinud Rasmus Lepik.

Pole olemas õiget ja vale raamitüüpi, kõik sõltub mesindusvõtetest, tulevikuplaanidest, mesila suurusest, mesinikust.  

Mesindamine korpustarudega – korpustaru tutvustus, Aimar Lauge. Korpustaru detailide lahendusi on erinevaid, siin üks võimalikest ja headest variantidest.

Mesindamine korpustarudega – põhjade vahetamine, Aimar Lauge. Esimeseks tööks on kevadel korpustarude põhjade vahetamine, mis tagab mesilastele puhtama elukeskkonna. Samuti talvekahjude ülevaatus ja hindamine.

Mesindamine korpustarudega – kevadine koondamine, Aimar Lauge. Kuni noorte mesilaste juurdekasv ei ületa talvitunud mesilaste suremust, on vaja kevadel pered üle kontrollida ja vajadusel pesaruumi kitsendada. Jooksvalt tuleb hinnata söödavarusid ja vajadusel pudersööta lisada.

Mesindamine korpustarudega – kevadrevisjon, Aimar Lauge. Kui ilmad on soojemaks läinud, siis on võimalus teha peredele korralik kevadrevisjon. Vaadatakse üle mesilasemad – kas on olemas ja munevad. Haudme olukorrale antakse samuti hinnang. Emata pered ühendatakse teiste peredega.

Mesindamine korpustarudega – kärjeraamide rotatsioon läbi hooaja, Aimar Lauge.  Üks võimalik variant taru laiendamisest korpustega ja raamide liigutamisest korpuste vahel. Alates esimese korpuse lisamisest kuni talvepesa moodustamiseni.  

Mesindamine korpustarudega – esimese korpuse lisamine, Aimar Lauge. Kui mesilaspered on kevadel kasvufaasis, siis tuleb jälgida, millal lisada juurde esimene lisakorpus. Paremaks töö korraldamiseks tasub pidada tarukaarte, kus vajalik info kirjas.

Mesindamine korpustarudega – teise ja kolmanda korpuse lisamine, Aimar Lauge. Pered kasvavad juba mühinal ja mesiniku ülesanne on neile anda lisaruumi.

Mesindamine korpustarudega – meevõtmine, Aimar Lauge. Käes on mesiniku jaoks magusaim aeg, kus tünnid täituvad imemaitsva kuldse meega. Peale meevõtmist on hea teha 5-raamiseid varuperesid kevadeks.

Mesindamine korpustarudega – varroatoosi ravi, Aimar Lauge. Õigeaegne varroatoosiravi on võti tervete mesilasperede jaoks. Peale meevõttu tuleb teha ravi ja alustada talvesööda andmisega.

Mesilasemade kasvatus, Aimar Lauge.