Siin siis mõned tähelepanekud, suvalises järjekorras erinevad tegevused mesinduse juures.  Info ikka rohkem alustajatele ! Võin kulutada palju aega välja mõtlemaks oma tegevuste kiiremaks/effektiivsemaks muutmiseks.

Palju on räägitud raamidele hülsside panemisest, olen katsetanud hülssidega ja ilma. Arvamus on, et nende panek on ajaraisk. Väiksemad kogused võib nikerdada lihtsalt ilu pärast. Peale sulatamist keedan raamid seebikivis, kõige tähtsam kogu asja juures on raamid korralikult kuivatada soojas ruumis. Nimelt kui puit on niiske, siis traadi pingutamisel soonib traat puitu, kui kuiv seda probleemi pole. 

Traatimislauaga on traatimine kokkuvõttes oluliselt kiirem. Nii mõnigi väidab, et ilma saab sama ajaga ( näinud ei ole, ainult väidetud on nii ), kui aga traatimislauaga asi selge,  on veel kiirem.

Kärjepõhja laskmine raami on kiirem kui teha väga lihtne abimees kus 2 klemmi, ei pea juhtmeid kogu aeg kätte võtma. 

Kui juba natuke suuremalt mesindada on väga oluline mõelda läbi tarude asukohad. Autoga peab saama tarudele ligi, kasvõi 10 lisameetrit on oluline lisaaeg tulevikus. See tähendab, et selle arvelt saaks mõnda pere rohkem pidada sama ajaga. Piltlikult öeldud.

Suitsiku süütamine väikese gaasipõletiga, peale töötamist puust punn ette. Lihtne ja kiire. Autosse pannes metallämbrisse näiteks, suitsik alt kuum ja tuleohtlik.

Jooksvalt lisandub . . .