24.06.2020

Tänase seisuga on teada, et homme pannakse teele kõik mesilasemad ja reedel 26.06 on siin. Laupäeval klientidel pakiautomaadis, kes ise järeletulemisega neile helistan reedel. Nad oleks seda saanud teha paar päeva varem aga pühad siin ja post ei liigu tavapäraselt.

See aasta venis tänu kehvale kevadele väga pikale, nii nagu on ka hoiatus kodulehel. Järgmisel aastal sellisel kujul enam mesilasemade tellimisvormi ei tule, veel täpselt ei tea milline tuleb aga suure tõenäosusega tulebki vahemik 15 mai – 30 juuni. Seda väga lihtsal põhjusel, ei tea mina ega nemad ette milline on kevad ja mina tõesti ei taha tegeleda närvilisemate klientidega kes ei saa aru mismoodi emakasvatus käib ja ütlevad, et mul olid mai kuuks tellitud. Kuigi valdav enamus on väga kannatlikud ja saavad aru kõigest.
Minul ei ole eesmärk müüa võimalikult palju mesilasemasid, kuna ma ise neid kasutan ja tahan, siis pakun ka teistele võimalust aga kui mesilasemade saabumine venib kulub mul tohutu aeg küsimustele vastamiseks, selle ajaga võiks palju muud ära teha.
Saan ka aru, et kliendi jaoks on see paras loterii, äkki saab juba siit emasid, siis ilmselt ongi targem mitte tellida ja vaadata jooksvalt seisu kevadel. Mõtlesin ka teha valiku, et klient saab tellida kevadise kiirteavituse kui peaks olema emasid saada varakult, see ilmselt läheks ka keeruliseks, kõik ei pruugi vaadata postkasti ja seal oleks päeva paariga vaja tegutseda, arved saata, pakikaardid/pakid teha, peaksin olema kindel, et arved makstud jne.

Kui kellelgi on häid ideid võib kirjutada. Püsikliente on palju ja kuidagi tahaks leida sellise hea lahenduse, mille leidmine muidugi mulle tundub võimatu varajaste mesilasemade puhul.

Juulis (6-7) tuleb veel üks saadetis meislasemasid kui keegi peaks soovima, siis teen ka endale peresid mis väheste emade tõttu kevadistena tegemata jäid.