Traatimislaud. 
Sobib Eesti, Farrar, Langstroth raamidele ( kindlasti ka paljudele teistele mõõtudele). Lihtsalt seadistatav korralik metallist tööriist, kahe rullikuga, kolmandat vaja vaid siis, kui peaks olema 5 traati ( saab juurde vajadusel) , pinguti lükkab raami küljeliistu kaardu ja vabastamisel toimub lõplik pingutaminde,  kaalub 10 kg.
Eesti toode. 
Hind :  165 €
Olemas laos.

.................................................................................................................................................................................................................................... Kärjetraadi pingutaja.
Väga korralik tööriist, parim omasuguste seas.  Saksa kvaliteet, originaaltoode !
Hind : 30 €
Olemas laos. .................................................................................................................................................................................................................................... Ahi raamide keetmiseks seebikivis või vahasulataja alla.
Mõõdud 610 x 610 mm, kõrgus 330 mm, tehtud 3mm metallist. Augu läbimõõt 500mm.
Ahjule käib peale tavaline 200 liitrine plekktünn ( ei ole komplektis ), tuli otse tünni all ja vesi läheb kiiremini keema võrreldes lahtise koldega. Korstnaks on kõige lihtsam panna 100mm läbimõõduga ventilatsioonitoru ( ei ole komplektis, saab igast ehituspoest ), võib ka muidugi panna paksemast metallist toru.
Ajutiselt kividest tünnile alla tehtud tulekolle ajas ka asja ära, aga kogu aeg oli probleem vinguga mis kippus silma minema raamide vahetusel tünnis, siis sai tehtud selline ahi . Järgi proovitud ja töötab hästi, lihtsalt teisaldatav. Saab kasutada ka vahasulataja all. Küsimuste korral võib helistada.
Kindlasti tasub mõelda raamide keetmisele seebikivis, hävitab haigused ja pärast on mugav puhtaid raame korrastada / kärjetada. 
Üks tähelepanek ka,  peale keetmist tasub võimalusel raamid enne traatide pingutamist korralikult soojas ruumis kuivatada, siis on traatide sissesoonimise probleem olematu ja puudub vajadus hülssidele. Kui kuivatada raame õues, siis on puit ikka märjem ja traadid soonivad oluliselt kergemini puitu sisse.

Hind : 195 € 
Olemas laos.

                                                                    Hinnad sisaldavad käibemaksu.