Varroalest on kindlasti kõige suurem mesilasperede hukkumise põhjustaja. Minul varem ka hukkusid pered selle tõttu ja ma ka ei saa kahjuks kindlalt väita, et tulevikus seda ei juhtu.
Mina isiklikult ei usu mingisugusesse "kadumisse", kui ikka hilissügisel on taru tühi, sööt sees, siis on see põhjustatud lestast, selline on minu arvamus mis põhineb ka kogemusel.
Minul oli nii iga aasta varemalt, kasutasin erinevaid ribasid, vahest ka tilgutasin hiljem korra oblikhapet. Enam mina ribade tõhususse ei usu. Oma osa sellel hukkumisel oli ka kindlasti see, et ma tõin oma mesilasse sülemeid, teadmata nende ajalugu või lestahävitusmeetodeid mida tehtud oli. Ei tee seda enam kunagi.
Lihtsa näitena toon ühe konkreetse juhtumi. Ostsin kevadel 7 mesilasperet vanema mesiniku käest, lestaravi oli ta iga aasta teinud erinevate võtetega, usaldasin teda. Tegin täiesti uue grupi neile samasse piirkonda kuhu minu teised grupid jäävad. Kuna hind oli 70€ pere, siis tundus see väga soodne ja pidi samal aastal meena kordades rohkem mulle tagasi tooma. Kaugel sellest . . .
Kuna tegemist oli teadmata krantsidega, siis paar ema olid väga tublid ja jätsin alles, ülejäänud 5 vahetasin ära kohe varakult esimeste emadega mai kuus, kõik võeti vastu.  Aga nagu ikka mesinduses ei lähe asjad nii nagu tahaks alati, osad emad vahetati välja ja avastasin ka tohutult lesta nendes peredes. Lühidalt öeldes mässasin terve suve nendega, et nad üles "putitada". Mett sain sealt kokku küll väga vähe. Sama raha eest oleks saanud tegelikult 3 peret mõne mesiniku käest kellel asjad korras mesilas ja oleks igati kasumlikum olnud ja probleemideta oleks ka saanud 7 peret talvituma. 
Mina tõrjun lesta oblikhappe aurutamisega Varrox pannidega, mul on neid mitu aja kokkuhoiu mõttes. Tulemusega olen väga rahul, polnud mul varem olnud talvitumist 100 %. Alustan kohe pärast meevõttu ja vastavalt vajadusele on kordade arv. Kui alustasin panniga, siis tegin 5 x 5 -7 päevaste vahedega. Alla 3 x ma kindlasti ei tee. Nüüd kasutan ka igas mesilasgrupis lestalugemispõhjasid vähemalt kahel mesilasperel, saab mingi pildi ette mis toimub. Kaks suvel võrdselt suurt olnud mesilaspere võivad olla väga erinevalt lestast kahjustatud. 
Minul on pannidele tehtud 25mm metalltorust kõrgendused, panen selle külje alt sisse, leian põhjaaugu hetkega, kõrgendus juhib ka auru tarusse ilusti. Lennuavast ma pole kunagi seda teinud ja  kuna need on 8mm kõrged, peaks natuke korpust kergitama ja oleks kindlasti ka aeganõudvam. Lennuavasid ei sulge ka, kuna see ei pidanud tulemust märgatavalt mõjutama, usun ka , et see nii on.
Pannile kogust ei mõõda , panen kaasas oleva plastkulbiga silma järgi, kuhjaga või rohkemgi veel. Aega ka ei võta, kõik lasen ära aurustada mis pannil on. Kuna ma teen  mitme panniga, siis ühe lõppedes jahutan selle ämbris, panen uue koguse peale ja järgmisele alla. Juhul kui ära võttes ei ole kõik veel ära aurustunud panen tagasi, sellepärast see külje alt tegemine mulle meeldibki, väga lihtsalt käib. Üldjuhul juba tean millal on pann tühi. Oblikhappe aurutamisel üledoseerimise ohtu pole.
Kasutan ise täismaski, see aur on tervisele väga ohtlik ja minu üllatuseks olen näinud ka Eestis tehtud videosid kus mingeid kaitsevahendeid ei kasutata !? 
Kasutan süvatühjenevaid akusid pannide töös hoidmiseks. Mul on tehtud ka akule pistikupesadega lisa ja pannide otsas on pistikud, palju lihtsam kui klemme panna ja ega mitu paari klemme ühele akule ei olekski kõige mugavam sättida.
Sedasi teen mina, see on mulle sobiv viis. Põhilised kriteeriumid on täidetud, kiire, tõhus ja odav. Kui esialgne investeering on ütleme 3 panni + aku 400+ €, siis oblikhape ei maksa seal enam midagi ja varustus on mitmeks aastaks. Ribasid ostes läheb kokkuvõttes kallimaks, sõltub mesilasperede arvust muidugi ja mina ribadesse ei usu enam. Kindlasti ka toimivad aga  . . .
Paljud räägivad, et ribadest piisab, minu tutvusringkonnas on ka neid, aga lõpuks on nii mõnigi jäänud enamuses oma peredest ilma, kahjuks.
Ma ei väida, et see on ainuõige viis, see on minule ja minu varasematele kogemustele tuginedes hetkel väga hea lahendus.