Siin siis mõned tähelepanekud, esialgu suvalises järjekorras erinevad tegevused mesinduse juures.  Info ikka rohkem alustajatele ! Võin kulutada palju aega ja raha, et tulevikus teatud tegevus oleks kasvõi natuke kiirem.

1. Palju on räägitud raamidele hülsside panemisest, olen katsetanud hülssidega ja ilma. Arvamus on, et nende panek on ajaraisk. Kui on väiksemad kogused võib nikerdada lihtsalt ilu pärast. Peale sulatamist keedan raamid seebikivis, kõige tähtsam kogu asja juures on raamid korralikult kuivatada soojas ruumis. Nimelt kui puit on niiske, siis traadi pingutamisel soonib traat puitu, kui kuiv seda probleemi pole. 

2. Traatimislauaga on traatimine kokkuvõttes oluliselt kiirem. Nii mõnigi väidab, et ilma saab sama ajaga ( näinud ei ole, ainult väidetud on nii ), kui aga traatimislauaga asi selge,  on veel kiirem.

3. Kärjepõhja laskmine raami on kiirem kui teha väga lihtne abimees kus 2 klemmi, ei pea juhtmeid kogu aeg kätte võtma.

4. Kui juba natuke suuremalt mesindada on väga oluline mõelda läbi tarude asukohad. Autoga peab saama tarudele ligi, kasvõi 10 lisameetrit on oluline lisaaeg tulevikus. See tähendab, et selle arvelt saaks mõnda pere rohkem pidada sama ajaga. See oli piltlikult, meetrid ei ole täpsed  :)

5. Suitsiku süütamine väikese gaasipõletiga, peale töötamist puust punn ette. Lihtne ja kiire. Autosse pannes metallämbrisse näiteks, alt on kuum ja sulatab plastikut.

6. Lennuavade piiramine on lihtne ja kiire porolooniribadega. Igasugused puidust liistud võivad olla sellel hetkel kas pundunud või liiga väiksed kui neid vaja on.

7. Kui on plaanis teha iga aasta omale väiksemaid peresid ja seda korpustarudesse, siis on üsna mõistlik investeerida ja osta natuke puitu, teha mugava kõrgusega,  mõnemeetrise pikkuse ja poolemeetrise laiusega pukid. Endal on väga mugav hiljem nende peal peresid läbi vaadata.

 Tähtis on säilitada paanika ! :D

Lisa tuleb jooksvalt . . .